Asi není potřeba připomínat, že představení špičkového telefonu Xiaomi Mi Mix 4 je na spadnutí. Výrobce oficiálně potvrdil, že telefon představí světu už 10. srpna/augusta a nyní máme potvrzeno i to, o čem se spekuluje už zhruba od jara. Ano, jde o kameru pod displejem. Ostatně řada Mix byla vždy pověstná tím, že se snaží nabízet telefony s novými technologie a designem. A proto nikoho nepřekvapí, že na vychytávky v chystaném modelu Mi Mix 4 Xiaomi důrazně upozorňuje ještě před jeho vydáním.

Na čínském Weibo o chystaném stroji Xiaomi Mi Mix 4 píše samotný CEO Xiaomi, pan Lei Jun. Navíc přidal i dva teasery. Ty samozřejmě opět potvrdily termín představení. První z upoutávek ukazuje displej bez rámečků, výřezů a „díry“ pro přední kameru. Jun k tomu dodává, že jejich kamera pod displejem je lépe optimalizovaná, než konkurenční technologie společností ZTE a Oppo.

Druhá upoutávka odkazuje na to, že Mi Mix 4 bude podporovat technologii UWB. Jde v podstatě o pokročilejší verzi Bluetooth připojení, které pracuje v ultraširokém pásmu. Díky tomu dokáže přenášet větší objemy dat. Tuto technologii už u svých telefonů používá například společnost Apple nebo Samsung. V případě telefonu Mi Mix 4 bude zřejmě možno UWB připojení použít pro ovládání chytré domácnosti a elektroniky. Ostatně na to odkazuje i obrázek na upoutávce, kdy telefon míří na televizi. Zkrátka a dobře, chystaný telefon Mi Mix 4 opět potvrdí tradici řady Mix v používání inovativních technologií.