Zhruba před dvěma týdny se na čínském trhu objevil telefon Realme GT Master Edition. Jde o speciální edici se zajímavým designem zadního panelu, ale i přesto má telefon v Číně poměrně slušnou cenu. Už v době jeho oficiálního představení se vědělo, že se v dohledné době podívá i za hranice Číny. Na indickém trhu by měl telefon debutovat 18. srpna/augusta, ale kdy se dostane do Evropy zatím netušíme. Zato ale známe evropské ceny jednotlivých paměťových konfigurací.

Evropské ceny telefonu Realme GT Master Edition exkluzivně zveřejnily stránky 91Mobiles, takže se na ně pojďme podívat. Do Evropy půjde telefon ve dvou paměťových verzích. První z nich má 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Za tuto verzi v Evropě zaplatíme 349 euro, což je zhruba 8870 Kč. Druhá verze má 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště a na evropském trhu by se měla prodávat za 399 euro, to je přibližně 10141 Kč. V nabídce budou barvy černá, bílá a šedá. Ceny jsou tedy, jak bývá zvykem, poněkud vyšší než v Číně.

Připomeňme jaké parametry má telefon Realme GT Master Edition a co si tedy za své peníze pořídíme. Super AMOLED displej má úhlopříčku 6,43 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Telefon pohání procesor Snapdragon 778G. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Přední kamera má 32 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Telefonu nechybí podpora 5G, NFC, Wi-Fi a Bluetooth 5.2. Snímač otisků je integrován do displeje. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.