Ve víru informací o chystaných telefonech Pixel 6 se tak trochu zapomnělo na to, že na svou premiéru čeká i model Google Pixel 5a. Je sice pravda, že před dvěma měsíci tipaři odhadovali, že jeho představovačka proběhne v srpnu/auguste, ale od té doby se o tomto modelu nemluvilo.

Tedy až do dnešního dne, kdy se na stránkách Front Page Tech objevila exkluzivní informace o termínu představení modelu Google Pixel 5a, jeho ceně a hlavních parametrech. Termín uvedení Google údajně naplánoval na 26. srpna. Do prodeje půjde Pixel 5a s cenou 450 dolarů. Prodeje budou probíhat jak online, tak i v kamenných obchodech Google, ale jen v USA a Japonsku. O tom, že se telefon dostane jen na tyto dva trhy se ale už několikrát spekulovalo.

Co se parametrů týče, mohli bychom počítat s 6,4 palcovým displejem s FullHD+ rozlišením. Výrobce telefon osadí procesorem Snapdragon 765G, který doplní 6 GB operační paměti. Baterie by měla mít kapacitu 4650 mAh, ovšem jak rychlé bude nabíjení zatím netušíme. Neměl by chybět 3,5 mm audio jack a také určitá odolnost proti vodě a prachu podle certifikace IP67. Dále tipaři odhadují, že foto výbava bude stejná jako u modelu Pixel 5. Půjde tedy o duální hlavní fotoaparát se snímači 12,2 MPix a 16 MPix a přední 8 MPix kameru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.