Značka iQOO pro nás připravila nové telefony. Jde o nástupce poměrně populárních strojů iQOO 7 a už víme, že řada iQOO 8 bude představena 17. srpna/augusta. Od první chvíle, kdy se o chystaných modelech iQOO 8 a iQOO 8 Pro začalo mluvit, tipaři odhadovali, že budou podporovat super rychlé nabíjení FlashCharge. Někteří dokonce tvrdili, že výkon tohoto nabíjení bude 160 W.

Dnes můžeme zjistit, že to nebude až tak úplně pravda. Známý tipař Digital Chat Station totiž zveřejnil na čínském Weibo certifikační výpis 3C. Z výpisu je patrno, že řada iQOO 8 bude opravdu podporovat nabíjení FlashCharge, ale „jen“ s výkonem 120 W. Slovo „jen“ uvádíme zcela záměrně v uvozovkách, protože 120 W nabíjení je skutečně velmi rychlé a má ho zatím jen hrstka vlajkových telefonů.

Ovšem toto velmi rychlé nabíjení nebude jediným prémiovým parametrem. Výrobce už potvrdil, že jako první na světě použije novinkový displej Samsung E5 LTPO. Toto zobrazovadlo podporuje dynamické nastavení obnovovací frekvence, má rozlišení 2K a jemnost 517 ppi.  Obrazovka by měla mít také vysoký jas, konkrétně by to mohlo být více než 1500 nitů. Rámečky kolem obrazovky jsou téměř nulové a ve středu její horní části je malá „díra“ pro přední kameru. Užitná plocha tak bude opravdu velká. A ve výčtu prémiových specifikací nesmíme zapomenout ani na procesor Snapdragon 888 Plus, který bude oba telefony pohánět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.