Společnost Samsung vždy v první polovině roku představuje svou vlajkovou řadu Galaxy S. Ovšem už u loňské řady S20 narazila na problém. Telefony se totiž poměrně špatně prodávaly, což bylo pro výrobce dost velkým zklamáním. Možná i proto byla letošní řada Samsung Galaxy S21 představena podstatně dříve, než bývalo zvykem a prodeje telefonů odstartovaly už v lednu/januári. Dalším krokem pro zvýšení prodejnosti byla i cena. Tu nastavil výrobce níž, než u předchozí řady Galaxy S20.

Vše by tedy mohlo naznačovat, že fanoušci projeví o telefony vyšší zájem a řada Samsung Galaxy S21 se bude prodávat jedna báseň. Opak je ovšem pravdou. Podle zprávy, která se objevila na jihokorejských stránkách Business Post jsou prodeje telefonů z řady Galaxy S21 úplně nejnižší v celé její historii. Během prvního půl roku od představení se prodalo jen 13,5 milionu kusů telefonů Galaxy S21. Prodeje se tak snížily o 20 % ve srovnání s loňskou řadou Galaxy S20 a dokonce o neuvěřitelných 47 % ve srovnání s prodeji telefonů řady Galaxy S10. To je skutečně poměrně razantní pokles.

Přestože model Galaxy S21 Ultra získal na MWC ocenění jako nejlepší telefon roku, nejde na odbyt. Ostatně prodeje řady Galaxy S postupně klesají každým rokem. Zkrátka a dobře to vypadá, že fanoušci ztrácejí o kdysi ikonické telefony zájem, a to jistě není dobrá zpráva pro výrobce. Navíc je tu další rána, které přichází od společnosti Xiaomi. Ta totiž v prodejích na evropském trhu jednoznačně předčila Samsung. Xiaomi telefony se tak staly ve druhém kvartálu letošního roku nejprodávanějšími na evropském trhu. Zároveň je Xiaomi aktuálně také druhou nejprodávanější značkou na světě. Samsung se tedy bude muset hodně snažit, aby tato špatná prodejní čísla obrátil. Zda se jim to v příštím roce u řady Galaxy S22 povede zatím těžko říci.