Sice si o tom štěbetali i vrabci na střeše, ale kdy přesně proběhne nová představovačka Xiaomi jsme se dozvěděli až teď. A nakonec na ni nebudeme čekat dlouho. Původně se spekulovalo o konci srpna, ale realita je ještě o fous přívětivější. Na vše totiž dojde už příští týden 10. srpna a máme už dokonce i oficiální teaser plakátek, ze kterého zhlíží sám šéf Xiaomi Lei Jun. Ten také potvrdil, že se dočkáme informací o novém telefonu a tabletu značky, takže se logicky nabízí Mi MIX 4 a Mi Pad 5. Jen je klidně možné, že půjde o jen o představení novinek. A reálné vydání bude ještě posunuto.

Mi MIX 4

Hlavní hvězdou bude bez větších debat Mi MIX 4, který po delší odmlce oživí tuto slavnou designovou řadu. Ostatně první generace znamenala průlom v oblasti bezrámečkových displejů a Mi MIX 3 se pak zkusil vydat na (pravděpodobně slepou) cestu výsuvného designu telefonů. Novinka bude klasického střihu, ale tvůrci slibují zcela bezrámečkové provedení bez rušivých elementů s fotoaparátem integrovaným přímo pod displej. A samozřejmě i špičkové high-end parametry, ale důraz je i tak kladen hlavně na designovou stránku věci.

Mi Pad 5

Pokud se na návrat řady Mi MIX čekalo dlouho, tak na tablety Mi Pad už pomalu začal sedat prach. Ten ale rozfoukala pandemie a obrovský boom zájmu o tablety. Xiaomi tak dali zelenou jejich návratu a řada Mi Pad 5 by měla přinést špičkové parametry a výrazně větší úhlopříčky displejů než v minulosti. Spekuluje se o trojici odstupňovaných modelů s lehce rozdílnými parametry. Tvůrci ale nechtějí zanedbat ani softwarovou stránku věci, protože v minulosti s ní na tabletech měli problémy. Ty by ale měl definitivně řešit nový MiPadOS, jako speciálně upravená verze MIUI.

MIUI 13

A když už jsme u MIUI, tak musíme zmínit i to, že se na představovačce bude mluvit i o nové generaci MUI 13. Bohužel pro fanoušky ale hlavně o tom, kdy se tedy konečně ukáže světu. Původně se čekalo, že půjde o jedno z trumfových es právě Mi MIX 4. To se ale nestihne a vydání systému bude posunuto na pozdější termín. Určitě nám ale Lei Jun poví něco o vymoženostech nové generace. Pokud patříte mezi fanoušky Xiaomi, tak si prostě 10. srpen zakroužkujte v kalendáři. My to uděláme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.