Předevčírem rozvířily stojaté vody internetu informace o samovznícení a následné explozi zbrusu nového OnePlus Nord 2 indické majitelce. Ta dokonce skončila se zraněním v nemocnici, takže nešlo jen tak o nějakou drobnost. Ostatně dostupné snímky vyhořelého telefonu vypadaly dostatečně apokalypticky. Incidentu se samozřejmě okamžitě začali věnovat přímo i zástupci OnePlus, protože podobná negativní pozornost jim rozhodně nevyhovuje. A obratem také údajně proběhlo vyšetřování a k dispozici je už dokonce i jeho výsledek.

A oficiální vyšetřování OnePlus jednoznačně tvrdí, že za samovznícením a explozí telefonu nejsou žádné vady z výroby. Původcem je tak podle nich blíže nespecifikované externí zavinění a důvody. Neopomněli také dodat, že bezpečnost a zdraví uživatelů jsou pro ně na prvním místě. Postiženou také okamžitě kontaktovali a nabídli jí pomoc, opět blíže nespecifikovanou. Ale aspoň se prostě snažili vyvíjet nějakou aktivitu. Cynik by to možná nazval špatným svědomím, ale když má oficiální vyšetřování jasno…

Každopádně jde podle všeho o zcela izolovaný incident a podobné šílenství jako s vraceních celé řady špičkových Samsungů se snad bát nemusíme. Kdybyste tak náhodou pokukovali po pořízení OnePlus Nord 2, tak se není čeho děsit. Navíc jde o skvělý telefon s výborným softwarem, takže rozhodně o velmi slušnou volbu. Tedy pokud nám jejich majitelé v dohledné době nebudou hlásit nějaké další problémy. Ale pravděpodobnost asi nebude moc vysoká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.