Podle očekávání dnes čínští Oppo oficiálně představili druhou generaci své technologie pro umístění senzoru selfie fotoaparátu přímo pod panel displeje. Podle jejich slov je druhá generace velmi průlomová a tak s ní samozřejmě plánují dobýt mobilní trh. Prý už nejsou nutné žádné další kompromisy mezi kvalitou výstupu selfie kamerky a kvalitou displeje samotného přímo nad senzorem. Inženýrům Oppo se tak údajně podařilo vše vyřešit k naprosté spokojenosti všech zúčastněných, takže už jen zbývá vše konečně poslat na trh v nějakém telefonu.

Nekonzistenci kvality displeje přímo nad displejem se podařilo překonat s využitím inovativních postupů a zapojením nových AI algoritmů. Například jde i zcela novou geometrii pixelů, která snižuje jejich velikost, ale zároveň zachovává jemnost 400 ppi i nad senzorem fotoaparátu. Oppo dále kompletně překopali vnitřní uspořádání vedení a umístění polovodičů v displeji a zúžili vedení až o 50 %. To se pak pozitivně projeví na kvalitě obrazu a celkovém vylepšení možností nastavení jasu. Zkrátka a jednoduše samá pozitiva a životní jistoty.

Podle vyjádření vysoce postavených činitelů Oppo by selfie kamera s touto technologií měla být v podstatě k nerozeznání od té „klasické“. To jsou poměrně odvážná slova, protože ještě máme stále v paměti ne zrovna povedené první pokusy ZTE. Ale třeba se opravdu v inovacích urodilo a budeme tak mít možnost se někam posunout. Ostatně jde momentálně asi o nejzásadnější svatý grál výrobců, umožňující opravdové full-screen displeje. Zatím netušíme, kdy se druhá generace nové technologie dostane do masové produkce, ale osobně sázím až na příští rok.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.