V průběhu července/júla se na síti začaly objevovat informace o chystaných telefonech značky iQOO. Tipaři správně odhadovali, že v přípravách je cela řada iQOO 8, která nahradí úspěšné modely iQOO 7 a půjde o první stroje, které dostanou novinkový procesor Snapdragon 888 Plus. Unikl i snímek, který avizoval, že telefony budou podporovat super rychlé nabíjení FlashCharge s údajným výkonem až 160 W. A spekulovalo se i o tom, že výrobce nové modely představí už 4. srpna/augusta.

Ovšem co se týká přesného termínu, ve kterém řada iQOO 8 odehraje svou premiéru, dochází ke změně. Na oficiálním Weibo účtu značky iQOO totiž visí upoutávka, která potvrzuje, že nové telefony spatří světlo světa až 17. srpna na čínském trhu v 19:30 tamního času. Uvedeny zřejmě budou dva telefony, a to iQOO 8 a iQOO 8 Pro. Hlavním tahákem bude vylepšený displej, vlajkový procesor a super rychlé nabíjení.

A co o specifikacích říkají tipaři? Telefony řady iQOO 8 dostanou jako první displej Samsung E5 AMOLED LTPO. Ten podporuje dynamickou obnovovací frekvenci až 120 Hz, rozlišení 2K a 10 bitové barvy. Hrany obrazovky by měly být zakřivené a ve středu horní části displeje bude „díra“ pro přední kameru. Očekává se, že Snapdragon 888 Plus doplní až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Navíc se spekuluje i o možnosti virtuálního rozšíření RAM až o 4 GB. Telefony poběží na systému Android 11 s nadstavbou OriginOS 1.0. Specifikace jsou tedy skutečně zajímavé, ale počkejme, co potvrdí výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.