Nejen vývoj skládacích telefonů je to, co v posledních několika letech hýbe světem mobilních technologií. Od roku 2019, kdy společnost Oppo uvedla prototyp telefonu s kamerou pod displejem, se mnozí výrobci snaží o vývoj této technologie. Víme, že úspěchy v tomto segmentu slaví společnost ZTE, která nedávno uvedla už svůj druhý telefon s kamerou pod displejem. Na představení takového stroje se ale chystá i Xiaomi. A podle úplně čerstvých informací uvede už zítra také Oppo druhou generaci této technologie.

Právě dnes totiž prezident Oppo China, pan Liu Bo, oznámil, že na zítřejší prezentační akci uvedou vylepšenou technologii kamery pod displejem, na které pracovali dva roky. Podle jeho informací společnost Oppo využila u této technologie vlastní panoramatický displej a vlastní snímač fotoaparátu. Dále také optimalizovali algoritmus pro lepší výkon, vyvážení bílé, HDR a AI.

Nový snímač, který je uložený pod panoramatickou obrazovkou má speciální modul upravený tak, aby zachytil více světla. V místě jeho uložení je u displeje použit speciální transparentní materiál s vyšší propustností světla. Přepracovaná je i struktura pixelů v této oblasti. A konečně algoritmus je upravený tak, aby reagoval na různé světelné zdroje a dokázal zkalibrovat barvu a vyvážit bílou. Tím bude dosaženo autentické barevnosti výsledných snímků. Přední kamera pod displejem nebude ochuzena ani o různé fotografické režimy a filtry.