Společnost Xiaomi bezesporu patří mezi významné producenty chytrých fitness náramků. Na trh je posílá už několik let a vždy se snaží o to, aby nová generace byla vylepšena a přitom si stále zachovala dobrý poměr cena/výkon. Jejich posledním počinem v tomto segmentu je náramek Mi Band 6, který je od března/marca na trhu.

Ovšem už po čtyřech měsících od uvedení Mi Band 6 začali tipaři upozorňovat na to, že Xiaomi připravuje další verzi náramku, která by se měla prodávat jako Mi Band X. Na síti se dokonce objevily snímky z interní prezentace, na které zástupci společnosti diskutují o parametrech tohoto nového náramku. A asi není třeba dodávat, že ožili i tipaři a začali zveřejňovat parametry, které bude nový náramek mít. Tvrdili, že bude velmi tenký a lehký. Jeho 360° displej bude flexibilní a díky tomu bude obepínat celé zápěstí. Odhadovali i to, že náramek bude vyšperkován mnoha novými technologie. V podstatě odhadovali, že bude tak trochu připomínat hodinky Nubia Alpha.

Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat a všichni byli zvědaví, kdy Xiaomi nový náramek představí. A po velké radosti přišla špatná zpráva. Pan Wang Hua z oddělení pro komunikaci s veřejností totiž vyvrátil, že by Xiaomi na takovém náramku pracovala. Připustil ale, že snímky z interní prezentační akce jsou reálné, ovšem komerční produkce tohoto náramku není zatím na pořadu dne. Přestože Mi Band X zatím zřejmě existuje jen v hlavách vývojářů, určitě nebudeme ochuzeni o další generaci tolik populární nositelnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.