Čínská kometa Realme se v poslední době opravdu snaží produkovat zajímavé a ještě zajímavější telefony. Obecně se jim to velmi daří a podle všeho se chystají velmi záhy urvat i jedno světové prvenství. Dnes se totiž na svém oficiálním Weibo účtu firma pochlubila plány na vydání nového telefonu s názvem Realme Flash. Ten by se měl na platformě Androidu stát vůbec prvním telefonem s podporou bezdrátového magnetického nabíjení. Spekulovalo se o něm posledních pár dnů, ale dnes konečně Realme vše oficiálně potvrdili.

A z teaser plakátku je jasně vidět, že by Realme Flash mělo mít designový (neúplný kruh) na zádech, který by měl skrývat magnetické zařízeně. Podobně jako iPhone 12 by tak telefon jednoduše „přitáhl“ externí doplňky, jako je třeba magnetická bezdrátová nabíječka. Ta by se měla jmenovat MagDart, ale zdaleka by nemělo jít o jediný doplněk. Spekuluje se i magnetickém externím větráčku, držáku na karty a dalším. Ale přece jen nabíječka bude asi hrát prim, protože se u poslední generace jablečných telefonů velmi osvědčila. Takže protentokrát nějaké to kopírování rádi odpustíme.

Na rozdíl od poměrně pomalého jablečného MagSafe (které má často problémy se dostat přes 10W) by Realme Flash mělo být až ďábelsky rychlé. Šušká se o super rychlém 50W bezdrátovém nabíjení a to by byl velmi slušný krok vpřed. Možná ale půjde jen o extra dokoupitelný doplněk, protože teoreticky telefon dostane v balení jen základní 15W verzi nabíječky. Jinak by ale mělo jít o velmi štíhlý telefon se špičkovou výbavou, která by měla zahrnovat třeba Snapdragon 888 nebo až 12 GB. Kdy se ho ale dočkáme zatím stále není jasné. Ale Realme mají našlápnuto velmi dobře…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.