Mobilní telefony jsou obecně pokládány za „bezpečná“ zařízení a jejich samovznícení nebo exploze jsou velmi vzácnými a nešťastnými nehodami. Je ale také jasné, že každý podobný případ na sebe okamžitě přitáhne pozornost celého mobilního světa. Přesně to se dnes stalo v Indii, kde čerstvé majitelce vybuchl zbrusu nový OnePlus Nord 2 a firma tak má postaráno o negativní publicitu. Telefon navíc explodoval po pouhých pěti dnech od koupě, takže si ho nešťastná dáma navíc ani nestačila pořádně užít.

Celý incident se stal během jízdy na kole a exploze v kabelce byla natolik silná, že majitelku zranila a skončila v nemocnici. Při pohledu na snímky je jasné, že explodovala baterie a telefon okamžitě začal hořet. Poškození je opravdu masivní a žár kromě zcela zničeného zadního panelu zanechal stopy i na předním panelu displeje. Snímky pochází od manžela nešťastné majitelky, ale po chvíli byly dokonce staženy. Zástupci OnePlus se zatím k incidentu nevyjádřili, ale už vyjádřili politování a nabídli případné odškodnění a bolestné.

Samotná příčina exploze se ale ještě určitě bude vyšetřovat a na vině bude s největší pravděpodobností vadná baterie. Něco podobného se ostatně stalo nedávno, kdy v červenci majiteli vybuchl nový model Oppo A53. A samozřejmě dávná anabáze s vybuchujícími Samsung Galaxy Note 7 je stále v živé paměti. Vše ale zatím stále nasvědčuje tomu, že se u OnePlus Nord 2 jedná o zcela ojedinělou závadu. Není tak nutné začít panikařit a po očku sledovat, zda se z vašeho telefonu nevalí dým. Podobné incidenty jsou a vždy budou extrémně vzácné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.