Máme tu začátek srpna/augusta a už jen deset dnů zbývá do velké představovačky společnosti Samsung. Hlavními hvězdami sice budou nové skládací telefony, ale svou roli zde odehrají také sluchátka Samsung Galaxy Buds 2. Už sice víme jak budou vypadat, ale o jejich specifikacích na síť uniklo jen velmi málo. Každopádně dnes se podíváme na to, jaká je jejich odhadovaná evropská cena. Navíc přidáme i potvrzení jednoho z podstatných parametrů.

Začněme evropskou cenou sluchátek Samsung Galaxy Buds 2. Ta by se měla pohybovat kolem 172,90 euro, a to včetně DPH. V přepočtu je to přibližně 4411 Kč. Cena je to poněkud vyšší, ale přece jen jde o prémiová TWS sluchátka. A připomeňme, že sluchátka Galaxy Buds Pro šla původně na trh s cenou 230 euro, ale nyní jsou zlevněna na zhruba 130 až 140 euro. Galaxy Buds Plus byla uvedena na trh za 170 euro, takže cena chystaných sluchátek je v podstatě srovnatelná.

Cena sluchátek může souviset i s tím, že na Twitteru jeden z tipařů potvrdil, že budou podporovat aktivní potlačení hluku (ANC). To je jistě zajímavé, protože předchozí zvěsti ANC vylučovaly. Momentálně tuto podporu mají pouze sluchátka Galaxy Buds Pro a Galaxy Buds Live. Galaxy Buds a Galaxy Buds Plus spoléhají pouze na pasivní potlačení hluku. Chystaná sluchátka navíc budou mít i režim Ambient Sound. Kromě toho budou mít nová sluchátka vylepšený zvuk se sytými basy.