Společnost Samsung se intenzivně připravuje na svou velkou prezentační akci Galaxy Unpacked. Je všeobecně známo, že hlavními hvězdami budou nové skládací telefony. Ovšem jeden z nich, konkrétně Samsung Galaxy Z Flip 3, tak trochu způsobil v posledních dnech vrásky některým z fanoušků.

Docela nedávno se totiž ukázalo, že véčkový Samsung Galaxy Z Flip 3 bude sice prémiový a poměrně drahý telefon, ale bude mít podporu jen 15 W nabíjení. Jednak to tvrdil jeden z tipařů, ale už před dvěma měsíci to potvrdil i výpis 3C. A to je jistě důvod k tomu, aby fanoušci pochybovačně zvedali obočí. Přece jen i telefony střední třídy v mnoha případech podporují nabíjení podstatně rychlejší.

Dnes ale stránky MySmartPrice zveřejnily nový 3C výpis, podle kterého už by měl Galaxy Z Flip 3 podporovat nabíjení s výkonem 25 W. Není to sice také mnoho, ale pořád je to víc než původně deklarovaných 15 W. Navíc někteří z tipařů odhadují, že baterie telefonu bude mít poměrně nízkou kapacitu 2300 mAh. Jiní ale naopak tvrdí, že akumulátor dostane kapacitu 3300 mAh, což se zdá reálnější. Ať tak či tak, tento parametr bychom letos u špičkového stroje nečekali. Ale musíme přiznat, že skládací telefony jsou tak trochu výzvou pro výrobce, aby je do budoucna vylepšovali po všech stránkách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.