Při tom, jakým tempem značka Realme chrlí novinkové telefony a další gadgety, by se dalo snadno zapomenout na modely řady Realme 8. Ty byly představeny na konci března/marca. Přístroje se, jak bývá zvykem, vyznačují velmi dobrým poměrem cena/výkon a také celkem zajímavým designem. V souvislosti s rozšířením této řady bychom mohli počítat i s modelem Realme 8s. Tipaři odhadují, že telefon bude představen nejdřív pro indický trh a pak by se měl dostat i na další trhy.

Ovšem ještě před tím, než se tak stane, se můžeme podívat na jeho design a také na výčet hlavních parametrů. Obojí exkluzivně zveřejnily stránky 91Mobiles. Podle zveřejněných renderovaných obrázků bude mít Realme 8s nepatrně jiný vzhled modulu hlavního fotoaparátu. Ten bude trochu větší, než u předchozích telefonů z řady a bude mít obdélníkový tvar se třemi snímači a oválným vodorovným LED bleskem. Primární senzor by měl mít rozlišení 64 MPix.

Na zadním panelu chybí snímač otisků, ale najdeme jej na pravé hraně v tlačítku napájení vedle slotu pro SIM karty. Na pravé hraně je pak kolébka hlasitosti. Spodní hrana je domovem pro mřížku reproduktoru, port USB-C, primární mikrofon a 3,5 mm audio jack. Sekundární mikrofon je na horní hraně. Realme 8s dostane 6,5 palcový, zřejmě LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Přední kamera má rozlišení 16 MPix. Jako procesor u tohoto telefonu figuruje Dimensity 810 s podporou 5G sítí. Čipset doplní 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Výrobce přidal i možnost virtuálního rozšíření RAM pro lepší multitasking. K dalším parametrům patří i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 33 W nabíjení. Operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Zatím ale nevíme, kdy přesně se Realme 8s dostane na trh.