Při tom, jakým tempem značka Realme chrlí novinkové telefony a další gadgety, by se dalo snadno zapomenout na modely řady Realme 8. Ty byly představeny na konci března/marca. Přístroje se, jak bývá zvykem, vyznačují velmi dobrým poměrem cena/výkon a také celkem zajímavým designem. V souvislosti s rozšířením této řady bychom mohli počítat i s modelem Realme 8s. Tipaři odhadují, že telefon bude představen nejdřív pro indický trh a pak by se měl dostat i na další trhy.

Ovšem ještě před tím, než se tak stane, se můžeme podívat na jeho design a také na výčet hlavních parametrů. Obojí exkluzivně zveřejnily stránky 91Mobiles. Podle zveřejněných renderovaných obrázků bude mít Realme 8s nepatrně jiný vzhled modulu hlavního fotoaparátu. Ten bude trochu větší, než u předchozích telefonů z řady a bude mít obdélníkový tvar se třemi snímači a oválným vodorovným LED bleskem. Primární senzor by měl mít rozlišení 64 MPix.

Na zadním panelu chybí snímač otisků, ale najdeme jej na pravé hraně v tlačítku napájení vedle slotu pro SIM karty. Na pravé hraně je pak kolébka hlasitosti. Spodní hrana je domovem pro mřížku reproduktoru, port USB-C, primární mikrofon a 3,5 mm audio jack. Sekundární mikrofon je na horní hraně. Realme 8s dostane 6,5 palcový, zřejmě LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Přední kamera má rozlišení 16 MPix. Jako procesor u tohoto telefonu figuruje Dimensity 810 s podporou 5G sítí. Čipset doplní 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Výrobce přidal i možnost virtuálního rozšíření RAM pro lepší multitasking. K dalším parametrům patří i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 33 W nabíjení. Operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Zatím ale nevíme, kdy přesně se Realme 8s dostane na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.