Telefon Xiaomi Mi Mix 4 je na síti probírán už nekonečně dlouho a stejně tak dlouho na něj čekáme. Nyní to snad konečně vypadá, že Mi Mix 4 letos opravdu poputuje na trh. Důkazem toho může být i certifikace čínského úřadu Tenaa. Tipaři proto odhadují, že představení proběhne už v příštím měsíci.

A právě díky certifikačnímu výpisu Tenaa můžeme zjistit, že certifikaci dostaly dva modely telefonu Xiaomi Mi Mix 4. Respektive se bavíme o jednom modelu s označením M2016118C a dvou paměťových verzích. První má 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště a ta druhá pak 12 GB operační paměti a také 256 GB vnitřní paměti. Ve výpisu Tenaa to sice zmíněno není, ale očekává se i verze s 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště.

Samozřejmě, protože se o telefonu Mi Mix 4 mluví už dlouho, očekáváme, že bude mít 6,6 palcový OLED displej se zakřivenými hranami a rozlišením FullHD+. Spekuluje se i o tom, že bude prvním Xiaomi přístrojem s kamerou pod displejem. Tamtéž najdeme i snímač otisků. Vzhledem k tomu, že půjde o vlajkový stroj, dostane procesor Snapdragon 888, nebo možná i Snapdragon 888 Plus. V certifikačním výpisu 3C jsme se mohli dočíst, že bude podporovat rychlé kabelové nabíjení s výkonem 120 W. Dále také 70 W nebo 80 W bezdrátové nabíjení. Hlavní fotoaparát bude trojitý s primárním 50 MPix senzorem Samsung GN1s. Je se zkrátka a dobře na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.