Zhruba před měsícem nám značka Realme potvrdila, že připravuje svůj první notebook a tablet. Chvíli na to oznámili, že laptop bude mít obchodní název Realme Book a tablet se bude jmenovat jednoduše Realme Pad. Samozřejmě hned na to se tipaři začali předhánět v odhadech, kdy budou tyto novinky představeny a jaké budou mít parametry. Každopádně se všichni shodli na tom, že jak notebook, tak i tablet výrobce představí v dohledné době.

Vize tipařů by se, jak se zdá, skutečně mohly naplnit, alespoň v případě laptopu Realme Book. Důvodem proč si to myslet je nedávná certifikace čínským úřadem 3C. S jejich požehnáním může tedy notebook na trh a je docela možné, že by to mohlo být už v příštím měsíci. Samozřejmě se zatím bavíme o čínském trhu, ale výrobce už avizoval, že Realme Book půjde i do globálních prodejů.

O chystaném notebooku toho ale dosud moc nevíme, a to i když jsme si jej už mohli prohlédnout na reálných fotkách. K nim dneska přidáme i informaci z certifikačního výpisu 3C, kterou na svém twitterovém účtu zveřejnil tipař Mukul Sharma. Můžeme díky tomu potvrdit, že laptop bude mít nabíječku s označením VCA7JECH, která podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Dále se očekává 14 palcový displej s poměrem stran 3:2, procesor Intel Core i3 11. generace a Intel Core i5. Notebook poběží na systému Windows 10. Neměly by chybět porty USB-C a USB-A, nabíjecí port a 3,5 mm audio jack. Odhadovaná cena je zhruba 538 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.