Už jsme si tak trochu zvykli, že společnost OnePlus vydává každým rokem dvě vlajkové řady telefonů. Na jaře je to běžně očíslovaná série a na podzim to bývaly telefony s přidaným označením T. Tato tradice začala u modelů OnePlus 3, ale loni, kdy jsme očekávali představení dvou „téčkových“ telefonů, nám výrobce naservíroval jen jeden, a to OnePlus 8T. K představení Pro verze tohoto stroje už nedošlo. Letos to vypadá ještě hůř. Na vydání letošního OnePlus 9T prý můžeme zapomenout.

Alespoň to tvrdí poměrně spolehlivý tipař Max Jambor na svém twitterovém účtu. Jeho tweet je ale natolik úderný a krátký, že skutečně nezjistíme, co výrobce vede k tomu, že od letošního vydání telefonu OnePlus 9T upouští. Samozřejmě důvodů může být hned několik od globálního nedostatku čipů až po nedostatek invence pro vylepšení letošní „téčkového“ stroje. Každopádně počítáme s tím, že nám zástupci OnePlus snad už brzy objasní, proč na podzim nevydají další vlajkový telefon.

Je také možné, že se v OnePlus nyní více zaměřili na telefony střední třídy vydávanými v řadě Nord, takže letos v souvislostí s tím už nepředstaví vlajkový OnePlus 9T. A je také možné, že se může jednat jen o výpadek v rámci letošního roku. Tipař totiž neuvedl, že by výrobce chtěl s „téčkovými“ telefony skoncovat definitivně. Proto bude skutečně nejlepší počkat na nějaké oficiální potvrzení, které by nám v situaci kolem řady T udělalo jasno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.