Společnost Huawei není ze známých důvodů zrovna v nejlepší kondici. Americké sankce značně zúžily její pole působnosti v oblasti produkce chytrých telefonů, a to zejména na globálních trzích. Takže v rámci uvádění nových modelů se nějakých extra špeků nedočkáme. Ale i přesto se včera svého uvedení dočkal telefon Huawei Nova 8 SE Vitality Edition. Pokud je vám název telefonu poněkud povědomý, je to tak. Loni byl totiž vydán model Nova 8 SE s procesorem Dimensity a podporou 5G sítí.

Design a displej

Vzhled telefonu Huawei Nova 8 SE Vitality Edition není žádnou novinkou. Je to něco, co už tu několikrát bylo a celkově se dá říci, že v tomto směru je výrazně podobný modelu Honor X20 SE. Ovšem ve srovnání s loňským telefonem Nova 8 SE je design přece jen jiný. Modul hlavního fotoaparátu je vertikální a oválný. Přední kameru najdeme v „díře“ ve středu horní části obrazovky. Zadní panel je po bočních hranách zakřivený a jeho povrch je matný. Telefon je poměrně útlý s tloušťkou 8,4 mm a hmotností 179 gramů. Samotný displej je typu LCD, má 6,6 palce a jeho rozlišení je 2400×1080 pixelů. Díky „díře“ pro přední kameru je užitná plocha obrazovky 94 %.

Další parametry a cena

Na rozdíl od loňského modelu pohání ten letošní procesor Kirin 710A, který je založen na 14nm výrobním procesu. Na trh půjde jen jedna paměťová verze s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 40 W. V rámci konektivity zde najdeme podporu 4G sítí, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, USB-C, 3,5 mm audio jack a všechny navigační systémy. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1, která ale výrobce nebude aktualizovat na vyšší verzi 11. Přední kamera má 16 MPix a světelnost f/2.0. Hlavní fotoaparát je trojitý se snímači 48 MPix a dvakrát 2 MPix.

Telefon Huawei Nova 8 SE Vitality Edition půjde na trh ve dvou barevných variantách, a to Frost Silver a Magic Night Black. Prodeje budou probíhat v e-shopech Huawei Mall a JingDong. Pro ty nejrychlejší je tu připravena i sleva ve výši 200 jüanů (31 dolarů). Běžná cena je nastavena na 1899 jüanů, což jsou zhruba 292 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.