Značka Realme chrlí na trh jeden telefon za druhým. Jejich poslední velkým hitem se staly telefony Realme GT ve speciální edici Master. Ale pomalu už začínají chystat další stroje z dalších poměrně populárních řad. Vzpomeňme například na řadu X a loňské modely Realme X7 a X7 Pro. Nyní by měly být na obzoru jejich nástupci s označením X9. A zřejmě jeden z nich, konkrétně Realme X9 Pro, prošel certifikací Tenaa s označením Realme RMX3381.

Zvěsti o telefonech série Realme X9 se na síti šíří v podstatě od začátku roku, ale vždy se zatím ukázaly jako mylné. Doufejme tedy, že v případě právě certifikovaného telefonu Realme RMX3381 se tipaři už nepletou a skutečně jde o Realme X9 Pro. Telefon navíc se stejným kódovým označením prošel i certifikací MIIT. Výpis Tenaa nyní potvrdil některé parametry z certifikace MIIT. Pojďme se na ně proto podívat.

Telefon má 6,5 palcový displej LCD s rozlišením 2400×1080 pixelů. Jeho celkové rozměry jsou 162,5×74,8×8,8 mm při hmotnosti 191 gramů. Baterie má podle výpisu kapacitu 4880 mAh, je tedy pravděpodobné, že typická kapacita bude 5000 mAh. A je také pravděpodobné, že bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Certifikovaný model pohání osmi jádrový procesor s taktem 2,4 GHz. Přesný typ ale výpis neuvádí. Čipset doplní 4/6/8 GB operační paměti a 64/128/256 GB rozšiřitelného interního úložiště. Nebude chybět ani podpora 5G sítí. Operačním systémem je Android 11. A v závěru nesmíme zapomenout ani na foto výbavu. Přední kamera má 16 MPix. Hlavní fotoaparát má snímače s rozlišením 48 MPix a dvakrát 2 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.