Nabídka Xiaomi pro globální světové trhy není zdaleka tak obsáhlá jako ta domácí čínská, ale i tak v ní najdeme moře zajímavých kousků. A na včerejší představovačce firmy jsme se dočkali hned pětice nových produktů napříč celým spektrem nabídky. Všechny jsou navíc určeny právě i pro globální trhy, takže by se tyto kousky měly oficiálně objevit třeba i u nás. A Xiaomi své technologické vychytávky jako obvykle napěchovali těmi opravdu nejmodernějšími funkcemi. Je tak libo super moderní router nebo monitor od Xiaomi ?

Třeba takový Mi Router AX9000, který ale není úplnou novinkou, protože se už v březnu letošního roku ukázal na domácím čínském trhu. Jde o velmi pokročilý herní router pro ty nejnáročnější, čemuž ale také samozřejmě odpovídá i cena. Jak už název napovídá, tak je to samozřejmě Wi-Fi 6 router (neboli 802.11ax). Může se pochlubit hned trojicí podporovaných pásem, kdy standardní 2.4 GHz a 5 GHz ještě doplní 5 GHz_Game band pro herní vyžití.

Router nabídne monstrózní výkon díky hexa-core procesoru od Qualcommu s jádry na 1.7 GHz nebo 1 GB RAM. Potřebuje tak třeba i vlastní větráček. Podporuje ale až 248 současně připojených zařízení a umí 160 MHz šířku pásma, což je dvojnásobek původního modelu AX3000. Jen ta cena… V Číně se tento kousek prodává za zhruba 200 dolarů, ale do světa jde za 352 dolarů, nebo 299 euro.

 

Hráče ale určitě zaujme i 27-palcový herní Xiaomi Mi 2K Gaming Monitor. Ten jde do světa se skoro nulovými rámečky na třech stranách, rozlišením 2560 x 1440 pixelů a hlavně parádní 165 Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmě se dočkáme i certifikace TÜV Rheinland Low Blue Light, 100 % pokrytí sRGB barev nebo 95 % pokrytí DCI-P3. Nešetřilo se ani na portech, kde je k dispozici dvojice USB 3.0, Display Port nebo HDMI. Potěší i otočný stojan pro lepší polohovatelnost. Oficiální cena pro evropský trh je stanovena na 449 euro. Takže jde o poměrně velice slušně cenově nastavený kousek.