Společnost Motorola teprve včera oficiálně potvrdila termín, ve kterém pošle do světa své novinkové telefony řady Motorola Edge 20. Prezentace proběhne 5. srpna/augusta a na své uvedení čekají modely Edge 20 a Motorola Edge 20 Pro. Do této série ještě patří i model Edge 20 Lite. Ten ale bude debutovat později a podle všeho se dostane jen na indický trh.

Zhruba před třemi dny jsme se měli možnost omrknout, jaký design má standardní model Edge 20. A dnes se podíváme na to, jak by mohl vypadat model Motorola Edge 20 Pro. Nové renderované obrázky připravil známý tipař a designér Evan Blass, který je sdílí na svém twitterovém účtu.

Z rednderů můžeme především zjistit, že Edge 20 Pro nemá zakřivený displej jako jeho předchůdci Edge a Edge Plus z loňského roku. Dostane ale OLED panel, ve kterém je v jeho středové horní části „díra“ pro přední kameru a pod něj výrobce uložil snímač otisků. Na levé hraně je tlačítko, které by teoreticky mohlo sloužit pro rychlé vyvolání Google Assistant. Na zadním panelu najdeme neodmyslitelné logo Motorola a v levém horním rohu je obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. V něm jsou tři snímače a LED blesk. První ze senzorů má čtvercové ohraničení, takže jde zřejmě o periskopový snímač. Další ze senzorů by měl mít rozlišení 108 MPix. Alespoň tak usuzujeme z nápisu na modulu. Telefon na renderu má tmavě modrou barvu, ale očekáváme, že na trh půjde i bílá a černá barevná varianta.