Závěr tohoto měsíce bude plný představovaček nových telefonů a dalších produktů. Ale zkrátka nepřijdeme ani na začátku měsíce příštího. Přestože tipaři očekávali, že řada Motorola Edge 20 bude oficiální ještě do konce července/júla, výrobce dnes vydal upoutávku, která potvrdila příchod této sérii až 5. srpna/augusta. Dodejme ještě, že telefony budou dva, a to Edge 20 a Edge 20 Pro a jejich představovačka proběhne v Číně v 19:30 tamního času.

Upoutávka také avizuje, že řada Motorola Edge 20 bude mít velmi slušnou foto výbavu. Oba chystané stroje by totiž měly dostat 108 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu. Tipaři odhadují, že po uvedení na čínském trhu se model Edge 20 podívá na globální trhy, kdežto model Edge 20 Pro půjde jen na vybrané trhy, kterými budou Asie, Evropa, Austrálie, Latinská Amerika a Indie. V Indii by se pak měl objevit i model Edge 20 Lite s podporou 4G a procesorem Snapdragon 720.

Hlavní parametry telefonů

V rychlosti si ještě v závěru shrňme, co bychom kromě slušných fotoaparátů mohli od chystaných telefonů čekat. Oba stroje by měly mít 6,67 palcové OLED displeje s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Standardní model bude mít 32 MPix přední kameru, Pro verze pak na čínském trhu dostane 16 MPix selfie kameru a na globálním trhu 32 MPix kameru. Hlavní fotoaparáty budou téměř stejné s 108 MPix primárním senzorem, 16 MPix širokoúhlým objektivem a 8 MPix teleobjektivem. Teleobjektiv u standardní verze bude podporovat 3× optický zoom u Pro verze to bude 5× optický zoom.

Dále bychom mohli počítat se Snapdragonem 778G u Edge 20 a Snapdragonem 870 u Edge 20 Pro. RAM dosáhne na 6/8 GB a u Pro verze i na 12 GB. Interní úložiště by mělo mít 128/256 GB. Baterie telefonů budou mít 4000 mAh a 4500 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Operačním systémem bude v obou případech Android 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.