Řada „K“ telefonů Redmi nám už na trhu dávno zdomácněla a obecně se pokládá za jednu z nejlepších vzhledem k poměru cena/výkon. Letos jsme se dočkali modelů K40, K40 Pro a K40 Pro+, ale firma ještě zdaleka neplánuje skončit. Už delší dobu se totiž čeká na K40 Ultra a starý známý čínský „leakster“ Digital Chat Station čerstvě přinesl informace i o tajuplném modelu K40G. Samozřejmě je nutné mít na paměti fakt, že ne všechny tyto kousky se k nám dostanou nedotčeny, protože často jsou přeznačovány pod hlavičkou sesterských značek jako Xiaomi nebo POCO.

Redmi K40G je opravdu poměrně tajemný telefon, protože jsme o něm prozatím neslyšeli zhola nic. Podle informací Digital Chat Station by měl být tento kousek velmi podobný základnímu modelu K40, ale měl by být postaven na jiné hardwarové platformě. Zatím ale není jasné, kdo by měl být oním šťastlivcem k náhradě Snapdragonu 870. Údajně ale má jít o velmi výkonného soupeře. Takže se nabízí některý z nejvyšších Mediateků Dimensity. Možná třeba dokonce jeden z těch ještě nepředstavených. V tomto ohledu si prostě budeme muset počkat na další informace.

Pomalu už se také ale začínají roztáčet kola spekulací o příští generaci K50. Ta podle všeho letošní debut už nestihne, ale ukázat by se měla někdy na začátku příštího roku. Tomu odpovídá i předpokládané nasazení špičkového Snapdragonu 895, který to opravdu asi letos ještě nestihne. Kromě toho se také čeká použití nových E-5 AMOLED displejů od Samsungu a pořádné kapacity baterie s podporou 67W rychlo-nabíjení. O fotoaparátech ještě ani slovo, ale firma má na jejich vychytání ještě hezkých pár měsíců.