Zase tu máme neděli a s ní i konec týdne a také víkendu. Ale dobrou zprávou může být, že je to zároveň i čas pro naši pravidelnou rubriku Vychytávky z Číny. A jako vždy jsme prošli čínské e-shopy a snažili se najít levné gadgety, které jsou zároveň praktické.

Jestliže se minulé Vychytávky z Číny zaměřily na drobnosti, které se nám mohou hodit při letních dovolených, dneska přichystáme něco pro ty, kteří už mají dovolenou za sebou a musí pracovat. Ne každému dospělému se totiž poštěstí udělat si dva měsíce prázdnin. Navíc mnoho z nás v době covidové pracuje z domova, takže podívat se na pár kancelářských gadgetů jistě nebude od věci.

Malá Xiaomi tiskárna fotek

Společnost Xiaomi je pověstná tím, že dokáže vyprodukovat v podstatě cokoli. A mezi malé, ale přesto zajímavé gadgety, určitě patří jejich skladná a proto snadno přenosná tiskárna fotek. Hodí se do kanceláře, ale využít ji můžeme v podstatě kdekoli a kdykoli. Tiskárna pracuje na technologii ZINK, kterou ve svých zařízeních používá hned několik společností, jako je například Polaroid, Canon a nebo i Hewlett-Packard. Na této tiskárně můžeme pohodlně vytisknout fotky do velikosti 50×76 mm. Rychlost tisku je zhruba 45 sekund na jednu stránku. Podporované formáty jsou JPEG a PNG. Tiskárna dále podporuje i Bluetooth 5.0 a operační systém Android 4.1 a vyšší a iOS 9.0 a vyšší. Její aktuální cena je 141,16 dolaru.

Přenosný skener Gocomma

Asi nebudeme přehánět, když řekneme, že skener dokumentů je v dnešní době celkem nepostradatelný. Ať už ve velké kanceláři a nebo doma. Je sice pravda, že v dnešní době jej najdeme jako součást velkých klasických tiskáren, ale ty nemáme vždy po ruce. Pro tyto případy se může výborně hodit malý přenosný skener a může to být třeba tento od značky Gocomma. Dokáže během několika sekund naskenovat jak dokumenty, tak i fotky ve formátu PDF nebo JPEG. Je kompatibilní se systémy Windows 7/XP/Vista a také se systémem iOS 10 a vyšším. Výstupy můžeme uložit na microSD karu, nebo do PC či telefonu. Skener pracuje ve třech režimech rozlišení, a to 300 dpi, 600 dpi a 900 dpi. Jeho aktuální cena je  85,04 dolaru.

Malá skartovačka

V běžné kancelářské praxi potřebujeme nejen tisknout a skenovat, ale čas od času je potřeba i něco skartovat. Samozřejmě ideálním nástrojem pro takové případy je skartovačka. A dokonce i ta může být malá a přenosná. Konkrétně tato od značky Gocomma má rozměry 26,30×7,60×4,50 cm. Díky tomu ji můžeme použít prakticky kdekoli. Má vstupní otvor, do kterého se vejdou papíry formátu A6 nebo A4. Ty tato skartovačka rozřeže na pásky o šířce 5mm. Zařízení napájí 4 baterie AA a nebo USB kabel. Skartovačka navíc není ani moc drahá a přijde na 21,04 dolaru.