Už nějakou dobu se na síti objevují informace o tom, že společnost Motorola pracuje na telefonech řady Motorola Edge 20. Tipaři očekávají, že v této sérii budou tři telefony a konkrétně půjde o stroje Edge 20, Edge 20 Pro a Edge 20 Lite. Názvy telefonů už máme potvrzeny a také už něco málo víme i o tom, jaké procesory je budou pohánět. Telefony půjdou na trh jak v Číně, tak i na trh globální. Navíc všichni doufají, že jejich představovačka proběhne ještě v rámci prázdnin.

Samozřejmě s tím, jak se prezentace telefonů blíží, se začíná zvyšovat i aktivita tipařů. Například dnes můžeme na stránkách Pricebaba zjistit, jak bude vypadat standardní model Motorola Edge 20. A k renderovaným obrázkům navrch přihodíme i pár hlavních parametrů. Dodejme ještě, že se jedná o globální verzi tohoto telefonu.

Design a hlavní parametry

Začněme designem. Model Edge 20 má kolem displeje relativně úzké rámečky, a to i včetně brady. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Vzhled zadního panelu je jednoduchý a dominuje mu vertikální modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Na pravé hraně najdeme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení, které zároveň slouží jako snímač otisků. Spodní hrana je domovem pro port USB-C, mikrofon, mřížku reproduktoru a slot pro SIM karty. Na horní hraně je sekundární mikrofon.

Vzhled tedy máme za sebou a proto se můžeme podívat na parametry. Displej má úhlopříčku 6,7 palce a FullHD+ rozlišení. Jeho obnovovací frekvence by měla být 120 Hz. Přední kamera dostane slušných 32 MPix. Od selfie kamery se přesuneme k hlavnímu fotoaparátu. Jeho tři snímače mají rozlišení 108 MPix, 16 MPix a 8 MPix. Údajně zde najdeme širokoúhlý objektiv a teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Z předchozích informací už víme, že model Edge 20 bude pohánět procesor 778G s 6/8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. V závěru přidáme i kapacitu baterie, která dosáhne na 4000 mAh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.