Vzhledem k tomu, že telefon ZTE Axon 30 odehraje svou premiéru už za pár dnů je jasné, že informace o něm se na síti hezky množí. Aby taky ne, půjde totiž o další ZTE telefon s kamerou pod displejem, a to mu rozhodně přidává na atraktivitě. Nyní na YouTube dokonce můžeme dohledat dvě hands-on videa, ve kterých se telefon předvádí v plné parádě.

První hands-on video ukazuje celkový design telefonu ZTE Axon 30, který je skutečně působivý. Velkou pozornost ve videu věnovali tipaři zejména přední kameře pod displejem. Došlo i na srovnání předních fotoaparátů loňského modelu Axon 20 a chystaného Axonu 30. Nelze si nevšimnout, že rozdíl mezi nimi je skutečně markantní. V případě letošního modelu je displej jasnější a ostřejší, a to hlavně v oblasti kamery.

Navíc u loňského modelu je kamera pod displejem viditelná a zřetelně ohraničená. Ovšem zdá se, že vývojáři tento neduh u letošního telefonu odstranili. Dodejme ještě, že přední fotoaparát telefonu ZTE Axon 30 má rozlišení 16 MPix. Jemnost obrazovky v místě kamery údajně dosáhne na 400 ppi. Ve videu můžeme také vidět i několik ukázek foto výstupů z přední kamery. Video potvrdilo i rozlišení 2460×1080 pixelů a Snapdragon 870 s 256 GB interního úložiště.

Druhé hands-on video ukazuje hlavní fotoaparát a některé z jeho funkcí. Fotoaparát má čtyři snímače, kdy ten primární má rozlišení 64 MPix. Foto výstupy se zdají být ostré a detaily jsou dobře prokreslené. Ve srovnání s výstupy z přední kamery jsou jednoznačně o několik tříd lepší. Samozřejmě ale nelze počítat s tím, že by výstupy z obou kamer byly na stejné úrovni. Design hlavního fotoaparátu je celkem zajímavý. V obdélníkovém modulu jsou dva velké kruhové výřezy pro čtyři snímače. Navíc na zadním panelu najdeme i efektní designový prvek svislé linie a výrazného nápisu Axon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.