Kolem skládacích telefonů Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 se toho už poměrně hodně napovídalo. Víme jak budou vypadat, známe jejich hlavní parametry, ale na jednu věc se tak trochu pozapomnělo. Jde o poměrně zajímavý parametr, kterým se budou lišit od jiných skládacích telefonů ostatních výrobců.

Nutno říci, že skládací telefony obecně nejsou levné. A to i přesto, že se proslýchá, že letošní modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 budou relativně levnější ve srovnání se svými předchůdci. Ovšem i takový telefon vám může zmoknout a nebo spadnout do vody. U klasických strojů je už celkem běžné, že nějakou odolnost vůči vodě mají. A určitou odolnost by měly údajně mít i chystané skládací modely Samsung. Tedy alespoň to tvrdí na Twitteru důvěryhodný tipař Max Weinbach.

Oba stroje prý budou mít certifikaci IPX8. To podle tabulky stupňů ochrany IPX znamená, že by telefony měly bez úhony přežít ponoření do vody za podmínek, které specifikuje výrobce. To je jistě zajímavý bonus, který chystané skládací modely dostaly. A dost možná by tento parametr mohl navnadit k jejich koupi. Samozřejmě pro skládací telefony může možná ještě víc než voda ohrožovat prach, ovšem o certifikaci odolnosti vůči němu se tipař nezmiňuje. Každopádně počkejme na představovačku telefonů, kdy o certifikacích a odolnosti jistě řeč bude.