Dlouho očekávaná novinka značky POCO se dnes konečně ukázala na oficiální indické představovačce firmy a POCO F3 GT rozhodně stojí za pozornost. Jedná se sice v zásadě pouze o přeznačené čínské Redmi K40 Gaming Edition, ale potenciál zaujmout zákazníka je vskutku velký. Ostatně pokračovatel legendární řady „F“ od POCO je toho hoden a mohlo by se jednat o dalšího opravdového „zabijáka vlajkových lodí“. A s notným kusem ironie půjde telefon v podstatě přímo proti včera představenému OnePlus Nord 2 s podobnými parametry.

POCO F3 GT se může pochlubit velmi solidní výbavou a nezapře ani herní kořeny původního modelu, jako jsou například extra „ramenní“ tlačítka. Jinak telefon nabídne velký 6.67-palcový AMOLED displej s FullHD+  rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí, nebo 480 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Jde o špičkový 10-bitový panel s 500 nity jasu a ochranným sklem Gorilla Glass 5. Malou zvláštností je ale umístění čtečky otisků prstů na bok přístroje, navzdory použití AMOLED panelu.

Uvnitř pak najdeme procesor Dimensity 1200 spolu s až 8 GB LPDDR4X RAM a 256 GB vnitřní UFS3.1 paměti. Slušná je i 5065 mAh kapacita baterie s podporou 67W rychlo-nabíjení. Nepřijdeme ani o stereo reproduktory JBL s Dolby Atmos, Bluetooth 5.2 nebo IR blaster. Jen bohužel chybí 3.5 mm sluchátkový jack. Hlavní fotoaparát je trojitý se 64 Mpx f/1.65 hlavním senzorem, doplněným o 8 Mpx wide-angle a 2 Mpx makro. Selfie kamerka je pak se 16 Mpx rozlišením.

Sympatické ceny nádavkem

Velmi agresivně je nastavena i cenová politika, protože základní 6GB+128GB verze se bude v Indii prodávat v přepočtu za zhruba 362 dolarů. A i nejvyšší 8GB+256GB vypadá s cenovkou 416 dolarů velmi zajímavě. Indické ceny se navíc už většinou blíží těm globálním, protože na ty nejlepší čínské si můžeme všichni nechat zajít chuť. POCO F3 GT by se určitě mělo výhledově dostat i na světové trhy, i když se o tom na dnešní představovačce bohužel nemluvilo. Ale historie předchozích kusů řady „F“ by tomu nasvědčovala.