Čínský Honor má na 12. srpna naplánovaný triumfální návrat designové řady telefonů Magic na světové trhy a od modelů řady Magic 3 se čekají velké věci. Na této představovačce by se toho ale možná mohlo veřejnosti ukázat ještě více, než se původně očekávalo. Vše totiž nasvědčuje, že se Honor také dají znovu na produkci vlastních tabletů. S novými telefony by se tak mohl představit i nový tablet Honor Tab V7 Pro, který dnes dokonce dostal i své první teaser video. Z toho se sice nic moc zásadního nedá vyčíst, ale jde alespoň o potvrzení jeho existence.

Tablet zachycený na videu se nám nikdy neukáže v plné kráse, ale to je samozřejmě záměrem teaseru. Mělo by se určitě jednat o prémiový high-end kousek a k vidění jsou ve videu ostře řezané hrany tabletu, nebo záda s povrchem připomínajícím kůži. Může jít samozřejmě o imitaci, ale vypadá to už na první pohled velmi zajímavě. K zahození ale určitě nebude ani hardwarová výbava samotného tabletu, o které si zaspekuloval starý známý „leakster“ Digital Chat Station. Honor Tab V7 Pro by se totiž podle jeho slov mohl stát premiérou nového čipsetu Mediatek Dimensity 1300T.

 

Aktuální nejvýše postavený čipsetem Mediateku je Dimensity 1200, který výkonnostně spadá do vyšší střední třídy. Papírově se zhruba rovná Snapdragonu 870. Rezerva pro pořádný výkonnostní skok je tak určitě k dispozici a Dimensity 1300T se o to rozhodně pokusí. Zatím netušíme, co přesně nabídne, ale pro začátek se šušká o nové generaci 5G modemu s podporou nových režimů a rychlostí. Ale určitě se nezapomene ani na procesorový a grafický výkon. Pokud by se tablet měl opravdu představit v polovině srpna, tak nám ho Mediatek určitě oficiálně ukáže už velmi brzy. Budeme držet palce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.