Společnost Corning je známá především jako výrobce ochranných skel Gorilla Glass pro displeje chytrých telefonů, notebooků a některých nositelností. Připravuje i skla pro skládací telefony. Za všechny její produkty jmenujme například sklo Gorilla Glass Victus, které představila v loňském roce. Ovšem nyní se rozhodla vstoupit o do dalšího segmentu a představila ochranná kompozitní skla pro objektivy fotoaparátů telefonů.

Ochranná skla pro objektivy byla představena hned dvě a jejich obchodní názvy jsou Corning Gorilla Glass DX a Gorilla Glass DX+. Řada ochranných skel DX není ale úplnou novinkou. V roce 2018 totiž spatřilo světlo světa první sklo Gorilla Glass DX pro ochranu displejů chytrých hodinek. Ale vraťme se zpět k nový sklům pro objektivy. Obě skla by měla zajisti odolnost proti poškrábání a zároveň by měla fungovat také jako antireflexní vrstva.

Společnost Corning uvádí, že původní kompozitní skla musela přepracovat tak, aby propouštěla více světla pro zajištění kvality výsledných fotografií a zároveň zajistila i ochranu objektivů. Nový kompozit proto propouští 98 % okolního světla do objektivů a zároveň je odolný stejně jako další skla Gorilla Glass. Podle laboratorních testů se tvrdost a odolnost nových skel blíží odolnosti safíru, tedy stupni 9. Prvními telefony s nově představenými skly pro objektivy by měly být přístroje společnosti Samsung.