Čínští Xiaomi loni slavili své desáté narozeniny a při té příležitosti si nachystali speciální modely telefonů i pro své fanoušky. Světlo světa tak spatřily Ultra verze Xiaomi Mi 10 nebo Redmi K30. Těm se na trhu jednoznačně zalíbilo a tak se z nich tahem pera staly již stálice v portfoliu firmy i do budoucna. Letos tak už debutovalo Xiaomi Mi 11 Ultra a o vydání Redmi K40 Ultra už se také spekuluje nějaký ten pátek. A možná už se čas opravdu nachyluje, protože další várka spekulací z čínských zdrojů má poměrně jasno.

Podle nich by měl být Redmi K40 Ultra vydáno hned ve dvou verzích, které se budou lišit dle geografických trhů. Domácí čínská (a pravděpodobně indická) varianta by tak měla dostat do vínku 108 Mpx hlavní senzor zadního fotoaparátu. A chudák globální verze se bude muset spokojit jen se 64 Mpx variantou. To našince nepotěší, ale Redmi si stále ještě mají šanci vše vyžehlit nějakou extra vypečenou cenovkou. Zatím ale vůbec netušíme ani náznak cenového rozpěti, ani předpokládané datum představení. Optimisté si sice špitají něco o konci prázdnin, ale jde jen o spekulace na lehce nejistých základech.

Co je ale v podstatě jisté, by měla být shodný zbytek výbavy obou verzí telefonů. Nejhlasitěji se skloňuje použití procesoru Mediatek Dimensity 1200. K zahození by pak neměl být ani AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí a pravděpodobně FullHD+ rozlišením. Baterie má mít minimálně 4000 mAh, ale některé zdroje uvádí mnohem realističtějších 5000 mAh. K tomu také navrch i solidní 67W nabíjení. Hlavní fotoaparát by měl mít tři nebo čtyři senzory a tom hlavním již dnes byla řeč. Tak se nechme překvapit, jak moc „Ultra“ se tento telefon nakonec vyvrbí,

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.