Loni, v samotném závěru roku, představila značka Vivo své vlajkové telefony Vivo X60. Následně se dostaly telefony letos březnu/marci i na globální trh. Jak v Číně tak i na globálních trzích se přístroje výborně prodávají, protože mají velmi solidní foto výbavu. Nu a letos je čas na jejich nástupce. Tipaři v této chvíli odhadují, že řada Vivo X70 bude debutovat ještě v tomto čtvrtletí a opět bude mít skvělé fotoaparáty.

A o foto výbavě chystaných telefonů se budeme i dnes. Tipaři totiž odhadují, že letos Vivo přitvrdí a řada Vivo X70 bude mít ještě lepší fotoaparáty než loňské modely. Je pravděpodobné, že i letos na nich bude Vivo spolupracovat s firmou Zeiss, takže optika bude na vysoké úrovni. Ale to nebude všechno. O dalším vylepšení fotoaparátů se na čínském Weibo zmiňuje jeden z tipařů. Podle něj budou kamery vyzbrojeny vlastním procesorem obrazového signálu (ISP). Procesor bude na základovou desku připájen jako samostatný čip a společně se speciálním algoritmem zajistí velmi kvalitní foto výstupy.

Tato informace je o to zajímavější, proto že až doposud se ani tipaři a ani nikdo z Vivo nezmínil o tom, že připravují vlastní ISP. Sice se proslýchá, že na vlastním ISP pracuje společnost Oppo, ale zatím není jasné kdy se objeví v telefonech. Ale vraťme se ještě ke zprávě čínského tipaře. Ten totiž dále tvrdí, že fotoaparáty telefonů řady Vivo X70 budou mít i funkci micro tilt shift, tedy funkci, která bude naklápět rovinu ostrosti. A jeden ze snímačů fotoaparátu by měl mít vysokou světelnost f/1.5. Neměla by údajně chybět ani pětiosá stabilizace obrazu. Pokud tedy všechny tyto odhady klapnou, můžeme očekávat skutečně velmi našlapané fotoaparáty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.