Asi by bylo zbytečné připomínat, že řada Huawei P50 je v přípravách. Po mnoha měsících čekání na tyto telefony to vypadá, že je výrobce nakonec pošle na trh na konci tohoto měsíce. Prezentace proběhne 29. července/júla na čínském trhu. Je tedy jasné, že v Číně nebude problém si některý z modelů Huawei P50 koupit. Ale až doposud bylo otázkou, zda si je budeme moci pořídit i na globálních trzích.

Podle posledních informací, které zveřejnily stránky GsmArena je zřejmé, že se řada Huawei P50 dostane i na trhy globální. To údajně potvrdil zástupce společnosti Huawei ve Finsku. A jde určitě o zajímavou informaci, protože Huawei v souvislosti s americkými sankcemi na globálním trhu už příliš neboduje. Hlavním důvodem pro ztráty na světových trzích je především absence služeb a aplikací Google. Nicméně náhradou je vlastní operační systéme Harmony OS a jeho mobilní služby. V rámci tohoto ekosystému můžeme najít až 134000 aplikací, na jejichž vývoji se podílí zhruba 4 miliony vývojářů. A zřejmě i proto je globální vydání telefonů pro Huawei do budoucna podstatné.

Navíc výrobce nedávno potvrdil, že i nadále pokračuje jejich spolupráce se společností Leica. Proto i telefony řady Huawei P50 dostanou fotoaparáty s Leica optikou. Další zvěsti zas odhalily, že součástí hlavního fotoaparátu alespoň jednoho z modelů bude senzor Sony IMX800. Je to novinkový 1 palcový snímač s rozlišením 50 MPix. Dále se proslýchá, že jeden ze senzorů bude periskopový s ohniskovou vzdáleností 125 mm a světelností f/3.4. Ovšem v rámci toho, jaké procesory výrobce použije zatím moc jasno není. Hovoří se jak o čipsetu Kirin 9000, tak i o Snapdragonu 888 pro globální verze telefonů. Ovšem Snapdragon by měl podporovat pouze 4G sítě. Za týden tedy uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.