Před pár dny jsme se dozvěděli, že značka iQOO připravuje nástupce úspěšného telefonu iQOO 7. Máme potvrzeno, že jeho prodejní název bude jednoduchý, iQOO 8. A je také potvrzeno, že telefon bude pohánět vlajkový procesor Snapdragon 888 Plus. Pokud tedy termín představovačky skutečně klapne, mohl by se tento stroj stát tím úplně prvním, který tento novinkový čipset dostane.

Dnes se na čínské síti objevil nový obrázek, který nejen že potvrdil název telefonu, tedy iQOO 8, ale upozorňuje i na rychlé nabíjení FlashCharge. Toto nabíjení bude mít údajně výkon 160 W. Ale zatím jde o spekulace, přestože koncepční telefon Infinix Concept Phone 2021 takové nabíjení podporuje. Nabíjecí technologie s tímto výkonem zvládne nabít baterii s kapacitou 4000 mAh za pouhých 10 minut. Jde rozhodně o zajímavou vychytávku, ale počkejme zda ji potvrdí i značka iQOO.

Kromě toho také tipaři očekávají, že telefon iQOO 8 bude mít výrazně vylepšený displej. Co si ale pod pojmem „výrazné vylepšení“ představit zatím těžko říci. A to i přesto, že další z tipařů tvrdí, že rozlišení displeje bude 3200×1440 pixelů a v jeho horní části bude „díra“ pro přední kameru. Stejný tipař také odhaduje, že telefon bude mít 12 GB operační paměti a možnost dalšího virtuálního rozšíření RAM o 4 GB. Interní úložiště by údajně mělo dosáhnout na 256 GB. Stále ale jde o spekulace, takže uvidíme, co o chystaném telefonu nasdílí samotný výrobce.