Podle předpokladů dnes čínští Realme představili světu nové telefony řady Realme GT Master Edition. Konečně se tak vyjasnily drobné zmatky ohledně pojmenování nových modelů a jejich výbavy. Základní verze tak opravdu nakonec dostala přídomek Master Edition a oproti původnímu GT jde o pokrok v mnoha směrech (tedy kromě procesoru). Odlehčená varianta se pak nazývá Discovery Edition a je o fous levnější s méně výkonným procesorem a fotoaparáty. Obě ale mají společné velmi zajímavé čínské ceny, takže třeba se ty globální aspoň trochu inspirují.

Realme GT Master Edition

Realme GT Master Edition má podle předpokladů lehce extravagantní design z pera Naoto Fukusawy, který se inspiroval lehce zvlněným povrchem cestovních kufrů. Záda jsou pokryta inovativním materiálem imitujícím 3D kůži. Na výběr pak bude ze čtyř barev – šedé, meruňkové, bílé a měňavé „úsvit“ variantě. Zmíněný „kufrový“ design se ale bude týkat jen prvních dvou jmenovaných.

Displej je špičkový 6.55-palcový Samsung AMOLED s FullHD+ rozlišením a adaptabilní 120 Hz obnovovací frekvenci. I další parametry jsou na výši, 480 Hz dotyková samplovací frekvence, 1100 nitů maximálního jasu, HDR10+ certifikace nebo technologie DC dimming se 1024 úrovněmi. Uvnitř pak najdeme přesně dle předpokladů Snapdragon 870, doplněný o až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Za zmínku stojí i možnost navýšení RAM až na 19 GB, i když jen virtuálně pomocí nevyužité vnitřní paměti. Dále pak dostaneme 4500 mAh baterii se 65W nabíjením, stereo reproduktory nebo i NFC čip.

Hlavní změnou jsou tak jednoznačně fotoaparáty. Pro začátek zmíníme 32 Mpx selfie snímač, ale ten není tím nejzajímavějším. Zadní fotoaparát je totiž trojitý a dostali jsme především 50 Mpx 1/1.56″ senzor Sony IMX766 s OIS, podporou DOL-HDR a spousty dalšího. Ten pak doplní 16 Mpx ultra-wide Sony IMX481 se 123° záběrem a dokonce i speciálním nočním režimem. posledním do party pak je makro senzor pro snímky už od 4 cm. Realme jsou také hrdí na svůj nově představený „pouliční režim“ s vestavěnými filtry.

Realme GT Discovery Edition

Slabší model je pak velmi podobný v drtivé většině specifikací a liší se v podstatě jen procesorem, fotoaparáty a kapacitou baterie. Dojde tak na použití Snapdragonu 778G, pouze 8 GB RAM a stejný trojitý 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro fotoaparát jako má standardní Realme GT. Baterie s kapacitou 4300 mAh ale aspoň podporuje také 65W nabíjení. I zde je možnost zvýšení kapacity RAM pomocí nevyužité vnitřní paměti, ale je do maxima 13 GB.

Ceny

Do prodeje v Číně zamíří telefony oficiálně 30. července a o globálním datu zatím nepadlo ani slovo. Musíme tak doufat, že nebudeme čekat moc dlouho, protože (čínské) ceny vypadají velmi lákavě. Realme GT Discovery Edition totiž bude k mání v přepočtu za 370 dolarů (8GB+128GB) a 401 dolarů (8GB+256GB). Vybavenější sourozenec Realme GT Master Edition se pak bude prodávat za 447 dolarů (8GB+128GB) a 494 dolarů (12GB+256GB). Slušné, co říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.