Trh s různými nositelnostmi se i díky pandemii koronaviru v posledních necelých dvou letech pěkně rozjel. Velký zájem je především o hodinky a tomu se snaží přizpůsobit i výrobci procesorů. Mezi ty hlavní patří bezesporu společnost Qualcomm, která vyrábí čipy podporující systém Wear OS. Asi není potřeba dodávat, že to jsou procesory Snapdragon Wear.

Téměř přesně před rokem představil Qualcomm dva čipsety, Snapdrgon Wear 4100 a Snapdragon Wear 4100+. Připomeňme, že prvně jmenovaný procesor pohání například nové hodinky Meizu Watch. A protože vývoj chytrých nositelností spěje rychle kupředu, musí i známý výrobce pružně reagovat na tento trend. Proto vydal oznámení, že vytvořil speciální program Wearables Ecosystem Accelerator. Do tohoto programu chce nalít nemalé investice a v příštím roce plánuje uvést nové procesory Snapdrgon Wear, které budou ušity na míru nositelnostem napříč všemi tržními segmenty.

Program Wearables Ecosystem Accelerator má za úkol v budoucnu zjednodušit spolupráci s partnery společnosti Qualcomm. Cílem je i nabídka nových průmyslových trendů, sdílení nových technologií a příprava pro snazší komercionalizaci finálních produktů. Mezi partnerské společnosti, které se aktivně zařadí do tohoto programu, patří například Arm, BBK, Fossli Group, Oppo, Verizon a Vodafone. Summit Qualcomm Wearables Ecosystem proběhne letos na podzim a očekává se, že zde společnost odtajní nové informace o chystaných procesorech Snapdragon Wear.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.