Valná většina výrobců chytrých telefonů se v poslední době soustředí i na technologie rychlého nabíjení. Tato oblast se totiž velmi intenzivně rozvíjí a zdá se, že se tento vývoj hned tak nezastaví. Mezi hlavní hráče v tomto segmentu určitě patří společnost Oppo. Ta na rychlém nabíjení svých telefonů horečně pracuje. Stačí vzpomenout na loňský rok a představení technologií SuperVOOC a AirVOOC, které mají výkon 125 W a 65 W.

A už zítra bychom se mohli dočkat dalších novinek v oblasti rychlého nabíjení. Společnost Oppo totiž naplánovala prezentaci, na které chce odbornou veřejnost seznámit s novými trendy a vývojem technologií rychlého nabíjení. Na čínském Weibo už visí upoutávka na tuto akci. Motto na plakátku je velmi výmluvné a volně by se dalo přeložit asi takto: „Od 22,5 W po 125 W. Může být nabíjení mobilních telefonů ještě rychlejší?“.

Tipaři se svorně shodují na tom, že Oppo oznámí, které z komerčně vyráběných telefonů dostanou podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 125 W hned při uvedení na trh. Už z dřívějška totiž víme, že zatím probíhá komplexní testování této nabíjecí technologie v jejich výrobním závodě v Huizhou v Číně. Ale pokud bychom se ještě vrátili zpět k teaseru, je pravděpodobné, že zítřejší akce nebude jen o rychlém kabelovém nabíjení chytrých telefonů. Je docela možné, že přijde řeč i na bezdrátové nabíjení nebo dálkové bezdrátové nabíjení. Inu, nechme se překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.