Už od loňska víme, že společnost Xiaomi připravuje několik nových tabletů. Ostatně proč ne, vždyť trh s tablety po několika letech stagnace nyní zažívá nárůst zájmu uživatelů. Nový tablet Xiaomi Mi Pad 5 půjde na trh už v příštím měsíci. A na začátku tohoto měsíce se konečně objevil na stránkách MIIT. To, že se na trh skutečně pomalu chystá by mohl naznačit i teaser, který se aktuálně objevil na čínském Weibo.

Upoutávka je sice velmi stručná, ale i přesto z ní můžeme vyčíst, jaký bude mít tablet Xiaomi Mi Pad 5 design. Kromě toho zde najdeme i několik klíčových specifikací. Začněme ale vzhledem tabletu. Kolem displeje jsou opravdu velmi úzké rámečky. Zajímavé je i to, že na obrazovce nenajdeme ani výřez a ani „díru“ pro přední kameru. Kamera by proto mohla být v horním rámečku. Na zadním panelu pak vidíme hlavní fotoaparát, který má dva snímače a v modulu je i LED blesk.

Na upoutávce je také uvedeno, že Mi Pad 5 bude mít obrazovku, která bude podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz a její rozlišení bude 2K. Předchozí zvěsti naznačovaly, že jde o LDC panel s úhlopříčkou 10,95 palce. V takovém případě by rozlišení 2K rozhodně dávalo smysl. Spornou informací na upoutávce je ale typ použitého procesoru. Podle ní bude tablet pohánět Snapdragon 860, ale informace ze začátku měsíce naopak avizovaly Snapdragon 870. Jenže očekává se, že na trh dorazí i odlehčená verze tabletu, takže u ní bychom se skutečně mohli dočkat čipsetu Snapdragon 860. Tipaři také odhadují, že baterie bude mít kapacitu 8720 mAh a podporu 65 W rychlého nabíjení. Jak je vidět, kolem chystaného tabletu, případně několika tabletů, je stále hodně nejasností. Ale věříme, že zanedlouho o nich budeme vědět víc.