Vlajková řada Huawei P50 dorazí na scénu už 29.července. A fanoušci jsou samozřejmě nejvíce zvědaví na fotografické vybavení telefonu. O všem ostatním je totiž k dispozici poměrně široké spektrum spekulací a zaručených informací. O fotoaparátech se toho zase až tak moc nenamluvilo. Dnes se ale objevily i konkrétní nové údaje o foto-vybavení lepší varianty Huawei P50 Pro, které pochází přímo z čerstvého video teaseru. Při zastavení v ten správný čas je tak ve videu jasně vidět popisek VARIO-SUMMILUX-H1:1.8-3.4/18-125ASPH. Z něj se toho už dá přece jen celkem dost vyčíst.

Je tak například jasné, že telefoto periskopický fotoaparát by měl mít 5x optický zoom, ohniskovou vzdálenost s ekvivalentem 125 mm a světelnost f/3.4. Další na řadě je pak ultra-wide čočka, která nabídne ohniskovou vzdálenost s ekvivalentem 18 mm a světelnost f/1.8. To ale samozřejmě neříká zhola nic o samotných použitých senzorech, kde zejména ten hlavní bude nejzajímavější. Pravděpodobně právě hlavní senzor bude tím nejzásadnějším rozdílem mezi jednotlivými modely řady P50, i když změny najdeme i u senzorů doprovodných.

I když to není jisté, tak totiž analytici spekulují o tom, že základní verze by měla mít jen 13 mm ohniskovou vzdálenost ultra-wide a 3.5x zoom telefoto čočky. A v případě P50 Pro+ už můžeme jen čistě hádat, protože tam hmatatelně nemáme k dispozici vážně nic. Stejně jako s fotoaparáty ale bude zajímavé sledovat i procesorovou výbavu novinek. Potvrdí se spekulace o využití 4G verzí Snapdragonů 888 v hojné míře ? Nebo ještě firmě zbyly nějaké zásoby 5G Kirinů 9000 pro vyšší modely ? Už jen za pár dní bude konečně jasno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.