Pořídit si ohebný telefon je momentálně stále pro většinu smrtelníků nedosažitelným snem, protože se ceny stále moc nehýbou. Velké naděje fanoušků se upínají na srpnové představení nových ohebných kousků od Samsungu, které proběhne už jen za pár týdnů 11. srpna. Dříve zveřejněné předpokládané korejské ceny vypadaly na první pohled poměrně nadějně, ale jak známo, asijské ceny pro našince moc neznamenají. A dnes máme díky únikům informací jasno o tom, jak budou vypadat údajné evropské ceny v případě našeho regionu.

Důvody k optimismu se tak hledají poměrně složitě, protože k žádným razantním slevám podle těchto informací opravdu nedojde. Špičkový vlajkový Samsung Galaxy Fold3 by se totiž měl ve 256GB variantě prodávat za závratných 2038 euro. A za 512 GB kousek si připlatíte na lidových 2165 euro. Jen tak pro porovnání, aktuální vlajková loď Galaxy Z Fold 2 je s 256GB paměti teď k dostání na stránkách Samsungu asi za 1600 euro. Takže nejen žádná sleva, ale i poměrně masivní skok směrem vzhůru. Jde sice o neoficiální čísla, ale historie by napovídala, že jsou pravděpodobně reálná.

O něco lépe na tom pak aspoň bude nový véčkový Samsung Galaxy Z Flip3. Základní 128GB paměťová varianta by údajně měla stát 1187 euro a 256GB jen o fous dráž za 1250 euro. To teoreticky nezní až tak špatně, protože současný Galaxy Z Flip 5G se stále nabízí za zhruba 1350 euro. Tady je tedy posun k lepšímu znatelný, i když jde stále o cenu velmi vzdálenou slibované (nebo spíše vymodlené) magické hranici 1000 dolarů. Ale evropské ceny holt nikdy nebudou těmi opravdu výhodnými….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.