Po vlajkovém procesoru Snapdragon 888 představil Qualcomm také jeho sourozence Snapdragon 888 Plus. Nový čipset má mírně zvýšený takt a tím pádem i výkon. To nás ale nepřekvapí, protože „plusovou“ verzi vlajkového procesoru připravuje Qualcomm už od dob modelu Snapdragon 855. Teď ale jde o to, který telefon dostane tento procesor jako první. Proslýchá se, že to zřejmě bude model iQOO 8.

Tento telefon odehraje svou premiéru už brzy. Podle některých informací totiž značka iQOO chystá na 4. srpna/augusta na čínském trhu představovačku a právě na ní by mohli uvést i řadu iQOO 8. Je to určitě tak trochu překvapení, protože jeho předchůdce, model iQOO 7, je na trhu teprve od ledna/januára letošního roku. Přesto nebo právě proto jsou čínští tipaři ve střehu a už pilně odhadují, jaké parametry bude telefon iQOO 8 mít.

Nejaktivnějším tipařem je momentálně starý známý Digital Chat Station. Ten také u tohoto telefonu potvrdil procesor Snapdragon 888 Plus. Očekává i to, že telefon dostane větší displej a rychlejší nabíjení, než jeho předchůdce. O dalších parametrech ale zatím mlčí. Pokud ale výrobce zapracuje na celkovém vylepšení specifikací ve srovnání s iQOO 7, mohli bychom se třeba dočkat až 16 GB RAM a až 512 GB interního úložiště. V případě obnovovací frekvence displeje by to mohlo být až 144 Hz. Ale toto jsou opravdu jen spekulace, takže počkejme na to, co nám naservíruje samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.