Asi je zbytečné připomínat, že značka Realme chystá na 21. července/júla velkou představovačku speciální edice telefonu Realme GT. Na svou premiéru se chystají dva modely a my už víme, že jsou to Realme GT Master Edition a Realme GT Explorer Master Edition. Na druhý telefon jsme se podrobněji podívali před třemi dny, kdy jsme omrkli jeho design a také některé z parametrů. Ovšem až doposud jsme nevěděli, kolik tento stroj bude stát.

Ovšem i na tuto otázku už také známe odpověď. Na Twitteru totiž známý tipař Abhishek Yadav sdílí dva zřejmě oficiální plakátky s hlavními parametry telefonu Realme GT Explorer Master Edition a jeho cenou. Tipař uvádí, že verze s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště bude na čínském trhu stát 2999 jüanů, což jsou v přepočtu zhruba 463 dolary. Pravděpodobně půjde o základní paměťovou konfiguraci, protože čínští certifiátoři zmiňují i verzi s 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště.

A jaké parametry výrobce pro telefon Realme GT Explorer Master Edition připravil? Je to především 6,55 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+. Obrazovka je zakřivená a má podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz. Pod displejem najdeme i snímač otisků prstů. Telefon pohání procesor Snapdragon 870. Kapacita baterie je 4500 mAh a nechybí ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Dále víme, že selfie kamera má 32 MPix. Hlavní fotoaparát pak bude mít primární snímač Sony IMX766 s rozlišením 50 MPix a podporou OIS. Telefon samozřejmě poběží na systému Android 11.