Velký den značky Honor se blíží a s ním i návrat designové řady Magic na světovou scénu. Představovačka řady Hono Magic 3 by měla proběhnout už 12. srpna a točí se kolem ní opravdu obří množství dohadů a spekulací. Pro začátek stále není jasné, kolik telefonů bude do nové řady vlastně patřit. Jasno by mělo být teoreticky s trojicí Magic 3, Magic 3 Pro a Magic 3 Pro+. Ale některé zdroje sází ještě i na čtvrtého člena sestavy v podobě levného Magic 3 SE. Možnosti tak jsou ještě stále velmi otevřené a na vše si tak budeme muset počkat.

Stejně tak ještě není zcela jasný ani design jednotlivých modelů, protože jsou k dispozici poměrně rozdílné rendery. Jediný oficiální obrázek z pozvánky na akci totiž odhaluje jen obří hlavní senzor zadního fotoaparátu. Ale jak to bude vypadat kolem něj ? Před pár dny jsme měli možnost vidět údajné rendery předprodukčního prototypu a dnes z indických zdrojů dorazily další lehce odlišné obrázky. Každopádně se ale většina analytiků shodne, že je k nalezení poměrně hodně společných prvků s Huawei Mate 40 Pro. Ať už po designové stránce, nebo v oblasti vybavení telefonu.

Pravděpodobné parametry

Podle všeho by tak tak základní verze Magic 3 měla nabídnout procesor Snapdragon 888 Plus nebo 6.76-palcový AMOLED displej od BOE s rozlišením 2772 x 1344 pixelů. Ten by měl také být vybaven 120 Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR10+. Displej má být zakřivený, krytý Gorilla Glass Victus a duální selfie kamerky budou ukryty v oválném průstřelu v levém horním rohu. Mluví se také o 4500 mAh kapacitě baterie s podporou 66W nabíjení a možnosti 50W bezdrátového nabíjení. A samozřejmě bude k mání plná podpora služeb Google.

Vylepšený Honor Magic 3 Pro by se pak měl lišit třeba možností až 16 GB RAM a hlavně pak pravděpodobně i selfie kamerkou integrovanou přímo pod displej. Stejně tak rychlost nabíjení by se měla zvýšit až na 100W. Detaily o fotoaparátech ani jednoho modelu zatím nejsou známy, jen se u Pro verze spekuluje o 100x digitálním zoomu. Ale tvůrci samozřejmě slibují zcela špičkové vybavení i v této oblasti. No tak se v půli srpna budeme těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.