Značka POCO má před sebou velmi hektické dny, protože už na 23. červenec mají naplánované představení modelu POCO F3 GT na indickém trhu. Nemělo by ale zůstat jen u Indie, protože by se tento kousek měl stát globální verzí velmi oblíbeného čínského Redmi K40 Gaming Edition. Jedna velká událost se ale na červenec zdála firmě jednoznačně málo. Takže bychom se ještě měli dočkat další novinky, tentokrát předvedené 28. července v Malajsii. A POCO X3 GT bude také jistě velmi zajímavý model pro mnoho fanoušků.

Podobně jako u model F3 GT, i POCO X3 GT je globální verzí již existujícího čínského telefonu. V tomto případě jde o Redmi Note 10 Pro 5G, které se také určitě za svá prodejní čísla nestydí. Specifikace telefonu by měly být v zásadě identické s čínskou variantou, i když se nedají dopředu vyloučit některé drobné změny. Zmínky o POCO X3 GT už jsou také k nalezení přímo ve zdrojovém kódu aktuální verze MIUI 12.5 na serverech Xiaomi. Takže je vše opravdu připraveno k vypuštění tohoto modelu do arény. Zvědavi budeme na nastavenou cenu, protože v Číně jde o velmi dostupný telefon.

Čekat od něj s největší pravděpodobností můžeme 6.6-palcový FullHD+ 120 Hz LCD displej krytý Gorilla Glass Victus, nebo procesor Mediatek Dimensity 1100. K zahození nebude ani 5000 mAh kapacita baterie se 67W nabíjením, certifikace IP53 nebo stereo reproduktory. Hlavní fotoaparát by měl být trojitý se 64 Mpx + 8 Mpx (ultra-wide) + 2 Mpx makro senzory. Selfie kamerka pak bude 16 Mpx. A samozřejmě pak také již zmíněný systém MIUI 12.5. POCO se v poslední době opravdu daří a s X3 GT budou chtít na dosavadní úspěchy rozhodně navázat.