Značka Realme funguje na trhu sice relativně krátce, ale nikoho nechce nechat na pochybách, že patří mezi velké dravce. Rozjela to s chytrými telefony, postupně ale rozšiřovala své portfolio o různé nositelnosti, lifestyle produkty až se ve finále prokousla i k tabletům a notebookům. Víme už, že obě posledně jmenovaná zařízení připravují a bylo jen otázkou času, kdy se o ně začnou ve větší míře zajímat i tipaři. Zhruba před týdnem jsme měli možnost omrknout prototyp chystaného tabletu Realme Pad a nyní se můžeme podívat na jeho první renderované obrázky.

Na rozdíl od letmých náznaků toho jak by chystaný tablet Realme Pad mohl vypadat, což naznačily teasery Realme a poměrně nezřetelné snímky prototypu, nové rendery hovoří jasnou řečí. Snímky totiž opět zveřejnily nám už dobře známe stránky 91Mobiles ve spolupráci s tipařem @OnLeaks. Díky těmto snímkům můžeme zjistit, jaký bude design chystaného tabletu.

Design podle renderů

Na první pohled se zdá, že Realme Pad tak trošku připomíná iPad Pro z loňského roku. Kolem obrazovky jsou mírně širší a po všech okrajích stejně tlusté rámečky. Uprostřed horního rámečku, pokud tablet držíme na výšku, je selfie kamera. Displej je podle renderů plochý. Na zadním panelu je v levém horním rohu hlavní kamera. Od ní po celé délce zad jde úzký purpurový pásek, který zároveň dělí zadní panel na tmavší a světlejší část. Ve stejné purpurové barvě je v pravém dolním rohu nápis Realme.

Na jedné hraně je ovladač hlasitosti, mikrofon a zřejmě i slot pro karty. Tlačítko pro zapnutí je na horní hraně. Na spodní hraně pak najdeme USB-C port a dvě mřížky reproduktorů. Tablet bude podle tipařů měřit 246,1×155,8×6,8 mm. Ovšem v místě vystouplé hlavní kamery tloušťka naroste na 8,4 mm. Kapacita baterie dosahuje na 7100 mAh a konfigurace pamětí údajně bude 6 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Jistě zajímavé je i to, že tablet bude s nejvyšší pravděpodobností podporovat i stylus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.