Společnost Samsung uspořádá 11. srpna svou každoroční akci Unpacked, na které představí řadu svých nových produktů. Budou mezi nimi i chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Ty jako první od Samsungu přijdou s operačním systémem Wear od Google a nadstavbou One UI Watch od Samsungu.

Chytré hodinky Watch 4 a Watch 4 Classic dostanou větší interní paměť a výkonný a úsporný 5nm procesor.

Mezi výhody nově použitého OS patří přístup do obchodu Google Play a podpora velkého množství aplikací, kterými se Tizen pochlubit nemohl. Nové prostředí bude samozřejmě vyžadovat větší úložný prostor a ten Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic nabídnou. Web Sammobile s odkazem na své zdroje uvedl, že všechny modely nových chytrých hodinek dostanou 16 GB interní paměti.

Samsung Galaxy Watch 4

To je mnohem více, než kolik nabízely hodinky Galaxy Watch 3. Jednou z funkcí nadstavby One UI postavené nad Wear OS bude to, že aplikace, které si uživatel nainstaluje do chytrého telefonu, se začnou automaticky stahovat do chytrých hodinek. Proto 4 GB nebo 8 GB vestavěné paměti nestačí k tomu, aby uživatelé mohli plně využívat všech výhod této nové funkce.

Další významnou inovací v chytrých hodinkách Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic bude implementace nového 5nm čipu Exynos W920, který je 1,25krát výkonnější než Exynos 9110 a má téměř 9krát vyšší grafický výkon.

Samsung Galaxy Watch 4

Jaké budou ceny Watch 4 a Galaxy Buds 2 TWS?

Jak již bylo mnohokrát oznámeno, společnost Samsung připravuje vydání chytrých hodinek řady Galaxy Watch 4 a bezdrátových (TWS) sluchátek Galaxy Buds 2. A díky internetu se nám nedávno odhalily ceny těchto novinek.

Jak jsme již zmínili v úvodu, produkty by měly debutovat na akci Unpacked v srpnu. A nyní slibované ceny. Samsung Galaxy Watch 4 budou stát přibližně 350-370 EUR za 40mm verzi a 380-400 EUR za 44mm verzi. Tyto hodinky budou k dispozici v černé, zelené, stříbrné a zlaté barevné variantě.

Galaxy Watch 4 Classic budou stát 470-500 EUR ve 42mm verzi a 500-530 EUR ve 46mm verzi. K dispozici budou v bílé, šedé (stříbrné) a černé barvě. A nedávno jsme i viděli rendery těchto zařízení.

Pokud jde o sluchátka Galaxy Buds 2, jejich odhadovaná cena bude 180-200 eur. Podle zvěstí bude novinka k dispozici v bílé, černé, zelené a fialové barvě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.