Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia posílá na trh poměrně dost přístrojů napříč všemi cenovými kategoriemi. Ovšem po prvotním úspěchu, kdy se jim podařilo kdysi veleslavnou značku vzkřísit nelze říci, že by tento úspěch byl trvalý. Prodeje telefonů Nokia totiž nejsou tak vysoký, jak by si výrobce asi přál. Nyní se ale chystá zabrousit i do segmentu odolných telefonů a připravuje robustní telefon Nokia XR20.

Ten podle oficiálních informací spatří světlo světa 27. července/júla. A opět půjde o model s parametry střední třídy. Prvotní informace o robustním telefonu Nokia XR20 se objevily zhruba před měsícem, kdy prošel testy Geekbench. Testy potvrdily původní spekulace o procesoru Snapdragon 480. Další zprávy o tomto telefonu se před pár dny na chvíli mihly na stránkách Nokia komunity. Výrobce zde totiž, zřejmě nedopatřením, zveřejnil snímek telefonu, který ukazoval jeho odolnost proti vodě. Tuto fotku ale vzápětí stáhl a nahradil ji snímkem indiferentního telefonu a textem, který upozorňuje pouze na to, že chystaný telefon nebude potřebovat ochranné pouzdro.

Ovšem pánové z LoveNokia původní snímek stáhli a umístili na svých stránkách. Pokud bychom vycházeli z toho, jak je telefon na fotce mokrý, mohli bychom si tipnout, že bude odolný podle certifikace IP68. Dokonce ani design nevypadá špatně, vezmeme-li v úvahu, že jde o odolný telefon. Je sice masivní, ale čtvercový modul hlavního fotoaparátu budí dojem běžného telefonu. V modulu jsou dva snímače a údajně by měly mít rozlišení 48 MPix a 13 MPix. O optiku by se měla postarat firma Zeiss. Na spodní hraně pak vidíme 3,5 mm audio jack, mikrofon, USB-C port a mřížku reproduktoru. Kromě toho a Snapdragonu 480 můžeme očekávat i 6,67 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+, 6 GB RAM, 128 GB interního úložiště, přední 8 MPix kameru a baterii s kapacitou 4630 mAh s rychlým nabíjením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.