Společnost MediaTek se sice v poslední době nejvíce věnuje své procesorové řadě Dimensity, ale nezapomíná ani na čipsety série Helio G. Například v loňském roce uvedli na trh procesor Helio G95, který podporuje herní technologii HyperEngine. Za všechny telefony, které tento čipset dostaly připomeňme třeba model Realme Narzo 30. A právě tento procesor má už svého nástupce, kterým je Helio G96. Zároveň s ním ale debutoval i čipset Helio G88. Velmi jednoduše by se dalo říci, že se tyto dva čerstvě představené čipy orientují na mobilní fotografování. A zároveň oba podporují „jen“ 4G sítě a jsou určeny pro telefony nižší a střední třídy.

Podrobnosti o obou procesorech, které společnost MediaTek představila sice najdeme na jejich stránkách, ale určitě neuškodí, když si jejich parametry stručně shrneme. A začneme čipsetem Helio G96. Ten má dvě jádra Cortex-A76 s taktem 2,05 GHz a šest jader Cortex-A55. Na postu GPU najdeme Mali-G57 MC2. Procesor dále podporuje 120 Hz displeje, a to jak LCD, tak i OLED s rozlišením FullHD+. Výrobce přidal i podporu technologie HyperEngine 2.0 Lite. Čipset nabízí i podporu pro 108 MPix fotoaparáty, rychlé LTE Cat13 4G, úložiště UFS 2.2, Bluetooth 5.2, duální 4G SIM a služby VoLTE a ViLTE. Nechybí ani podpora Intelligent Resource Management Engine a Networking Engine.

Procesor Helio G88 podporuje FullHD+ rozlišení u displejů s obnovovací frekvencí 90 Hz. Obsahuje dvě jádra Cortex-A75 s taktem až 2,0 GHz, šest jader Cortex-A55 a GPU Mali-G52 MC2. V rámci kamer jde o podporu 64 MPix snímačů, řídící kamerové jednotky, EIS a technologii RSC. Další parametry jsou stejné jako u čipsetu Helio G96. Výrobce ale neuvádí kdy a v jakých telefonech by se tyto nové čipsety mohly objevit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.